Yüz tanıma sistemleri Ankara olarak personellerin takibi, giriş-çıkış kontrolleri, güvenliği sağlanmaktadır. İnsanın yüzü kimliğidir prensibinde hazırlanan yüz tanıma sistemleri istenilen kurum veya şirkete paket olarak hazırlanmaktadır. Ardox Teknoloji olarak Ankara genelinde yaptığımız yazılım çözümleri ile PDKS veya personel devam kontrol sistemleri gibi çözümleri entegre ederek projelerimizi geliştirmekteyiz. Kişinin yüz hatlarına göre desenleri karşılaştırarak ve analiz […]

  • Teslimat Bilgisi
  • Teknik Destek 
  • Müşteri Temsilcisi
Teslimat Bilgisi

Bariyer sistemlerinde sizlere sunmuş olduğumuz tüm ürünler Ankara içi ücretsiz teslimat, diğer illere anlaşmalı kargo firmalarıyla uygun fiyata gönderim sağlanmaktadır.

Teknik Destek 

Ürünlerimiz 2 yıl garantili tarafınıza faturalı olarak gönderimi sağlanmaktadır. Teknik destek hizmetimiz 7/24 uzman kadromuzla ömür boyu devam etmektedir.

Müşteri Temsilcisi

(312) 394 54 15 nolu telefon numarasından bize ulaşabilirsiniz. Hafta içi 9:00-18:00 saatleri arasında hizmet verilmektedir. Bu saatler dışında

(542) 653 50 02 nolu Whatsapp hattından bize ulaşabilirsiniz.


Yüz tanıma sistemleri Ankara olarak personellerin takibi, giriş-çıkış kontrolleri, güvenliği sağlanmaktadır. İnsanın yüzü kimliğidir prensibinde hazırlanan yüz tanıma sistemleri istenilen kurum veya şirkete paket olarak hazırlanmaktadır. Ardox Teknoloji olarak Ankara genelinde yaptığımız yazılım çözümleri ile PDKS veya personel devam kontrol sistemleri gibi çözümleri entegre ederek projelerimizi geliştirmekteyiz.

Kişinin yüz hatlarına göre desenleri karşılaştırarak ve analiz ederek bir kişiyi benzersiz şekilde tanımlayabilen veya doğrulayabilen bir biyometrik yazılım uygulamasıdır. Daha çok güvenlik amaçlı kullanılsa da, diğer kullanım alanlarına ilgi artmaktadır. Aslında, teknoloji kanun uygulayıcıların yanı sıra diğer işletmelerle ilgili geniş bir uygulama yelpazesi için potansiyele sahip olduğu için de büyük ilgi görmüştür.

Genelleştirilmiş eşleştirme yöntemi ve uyarlanabilir bölgesel karışım eşleme yöntemi gibi kullanımda farklı yüz tanıma teknikleri vardır. Sistemlerin çoğu, insan yüzündeki farklı düğüm noktalarına dayanarak çalışır. Bir kişinin yüzünün puanlarıyla ilişkilendirilen değişkene karşı ölçülen değerler, kişinin benzersiz şekilde tanımlanmasına veya doğrulanmasına yardımcı olur. Bu teknikle, uygulamalar yüzlerden toplanan verileri kullanabilir ve hedef kişileri doğru ve hızlı bir şekilde tanımlayabilir. Tanıma teknikleri, mevcut tekniklerle ilgili sorunların üstesinden gelmeye yardımcı olan 3-B modelleme gibi yeni yaklaşımlarla hızla gelişmektedir.

Avantajları Nelerdir ?

Sstemin bir çok avantajı vardır. Diğer biyometrik tekniklerle karşılaştırıldığında, yüz tanıma temassız niteliktedir. Yüz görüntüleri uzaktan yakalanabilir ve kullanıcı / kişi ile herhangi bir etkileşime ihtiyaç duymadan analiz edilebilir. Sonuç olarak, hiçbir kullanıcı başka bir kişiyi başarıyla taklit edemez. Yüz tanıma, zaman izleme ve katılım için mükemmel bir güvenlik önlemi olabilir. Yüz tanıma, diğer biyometrik tekniklerde olduğu gibi, daha az işlem yapılması nedeniyle de ucuz bir teknolojidir.

Bazı dezavantajlarda var elbette. Yüz tanıma, insanları yalnızca aydınlatma gibi koşullar uygun olduğunda tanımlayabilir. Yetersiz ışık durumunda veya yüzün kısmen gizlenmiş olması durumunda uygulama daha az güvenilir olabilir. Diğer bir dezavantaj, yüz ifadeleri değiştiğinde yüz tanımanın daha az etkili olmasıdır.

Güvenlikten reklamlara kadar çok sayıda uygulama için kullanılabilir. Bazı örnek kullanım durumları şunlardır:

Tüketici güvenliği için Apple gibi cep telefonu üreticileri.
S. Havaalanlarında, İç Güvenlik Bakanlığı aracılığıyla, vizelerini aşabilecek kişileri belirlemek için.
Yerel, eyalet ve federal kaynaklardan gelen veritabanlarıyla karşılaştırmak için kupalar toplayarak yasaları uygulayın.
İş güvenliği, işletmeler binalarına giriş yapmak için yüz tanıma özelliğini kullanabilir.
Pazarlamacıların, belirli kitlelere yönelik yaş, cinsiyet ve etnik kökenleri belirlemek için yüz tanıma özelliğini kullanabilecekleri pazarlama.

Yüz Tanıma Sistemi Yararları

Sistem kullanımıyla beraber, aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi potansiyel fayda vardır:

Kimlik doğrulama için bir cihaza fiziksel olarak dokunmaya gerek yok; parmak izi tarayıcıları gibi diğer temas tabanlı biyometrik kimlik doğrulama tekniklerine kıyasla, bir kişinin elinde kir varsa düzgün çalışmayabilir.
Gelişmiş güvenlik seviyesi.
Diğer biyometrik kimlik doğrulama tekniklerine kıyasla daha az işlem gerektirir.
Mevcut güvenlik özellikleriyle entegrasyonu kolaydır.
Okumaların doğruluğu zamanla artmıştır.
Kimlik doğrulamanın otomatikleştirilmesine yardımcı olmak için kullanılabilir.

Güvenlik ve Gizlilik

Şu anda, Amerika Birleşik Devletleri’nde bir bireyin biyometrik verilerini özel olarak koruyan yasalar yoktur.Bu sistemler şu anda havaalanı güvenliği için çalışılıyor ya da konuşlandırılıyor ve Amerika Birleşik Devletleri nüfusunun yarısından fazlasının ön planının ele geçirildiği tahmin ediliyor. Bir yüz tanıma sistemindeki veriler yakalanabilir ve saklanabilir ve bir kişi bile bilmiyor olabilir. Bu bilgiye daha sonra bilgisayar korsanı tarafından erişilebiliyordu ve bir kişinin bilgileri onu bilmeden yayıldı. Bu veriler Devlet kurumları veya reklamverenler tarafından bireyleri de izlemek için kullanılabilir. Daha da kötüsü, yalancı bir pozitif, bir kişiyi suçlu olmadığı bir suça karıştırabilir.

Ankara Personel Devam Kontrol Sistemleri

Fiyat bilgisi almak istiyorum.