Server Kabini, Network Kabini , Sunucu Rafı ve Ağ Rafı Farkları Nelerdir? Server Kabini, Network Kabini , Sunucu Rafı ve Ağ Rafı Farkları Nelerdir?Veri merkezindeki bilgi işlem gücü ve alanı artan taleple birlikte, sunucu kabini, ağ kabini, sunucu rafı ve ağ rafı genellikle ağ donanımını ve montajlarını veri merkezinde tutmak için kullanılır.Network kabin ve diğerleri […]

  • Teslimat Bilgisi
  • Teknik Destek 
  • Müşteri Temsilcisi
Teslimat Bilgisi

Bariyer sistemlerinde sizlere sunmuş olduğumuz tüm ürünler Ankara içi ücretsiz teslimat, diğer illere anlaşmalı kargo firmalarıyla uygun fiyata gönderim sağlanmaktadır.

Teknik Destek 

Ürünlerimiz 2 yıl garantili tarafınıza faturalı olarak gönderimi sağlanmaktadır. Teknik destek hizmetimiz 7/24 uzman kadromuzla ömür boyu devam etmektedir.

Müşteri Temsilcisi

(312) 394 54 15 nolu telefon numarasından bize ulaşabilirsiniz. Hafta içi 9:00-18:00 saatleri arasında hizmet verilmektedir. Bu saatler dışında

(542) 653 50 02 nolu Whatsapp hattından bize ulaşabilirsiniz.


Server Kabini, Network Kabini , Sunucu Rafı ve Ağ Rafı Farkları Nelerdir?

Server Kabini, Network Kabini , Sunucu Rafı ve Ağ Rafı Farkları Nelerdir?
Veri merkezindeki bilgi işlem gücü ve alanı artan taleple birlikte, sunucu kabini, ağ kabini, sunucu rafı ve ağ rafı genellikle ağ donanımını ve montajlarını veri merkezinde tutmak için kullanılır.Network kabin ve diğerleri arasında hanginiz ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılıyor? Bu nedenle cevabı bulmak esastır.

Server kabin ve Network kabin Rafı Nedir?

Yaygın olarak kullanılan bir sunucu rafı, montaj raylarına sahip açık bir çerçevedir ancak yanları veya kapıları yoktur. Sunucular, depolama ve monitörler gibi ekipmanları barındırmak için uygulanır. Sunucu rafları çok farklı şekil ve boyutlarda gelir. Bir sunucu rafının genişliği her zaman standart (geleneksel) 19 inç boyutundadır, yükseklik ve derinlik çeşitli olabilir. Ayrıca, iki temel tipi vardır: 2 direkli ve 4 direkli raf.
Bir ağ rafı, sunucu rafına boyut ve şekillerde benzer. Ayrıca röle veya açık raf olarak da bilinir. Çeşitli bilgisayar ağlarını ve sunucu donanım cihazlarını tutan, istifleyen, organize eden, koruyan ve koruyan metal bir kasadır.

Server Kabin Raflarının ve Network Kabin Raflarının Avantajları

– Daha İyi Hava Akışı – raf ekipmanın soğutulmasına yardımcı olmak için bol ve engelsiz hava akışına izin veren, kapısı olmayan açık bir yapıdır.
– Kablo Yönetimi için İdeal – Raf, yeterince açık alan ve kolay erişim sunabileceği için, açık rafa yüzlerce hatta binlerce cihaz ve kablo kurmamız ve yönetmemiz için uygundur.
Bu avantajlara rağmen, sunucu rafı ve ağ rafının bazı zorlukları vardır:
– Güvensizlik – Herkes rafa erişebiliyor, bu nedenle raftaki ekipmanın güvenliği yok.
– Toza maruz kalanlar – Rafa monte edilen ekipman, zaman içerisinde ekipmanın zarar görmesine neden olabilecek toza, döküntülere ve diğer kirleticilere maruz kalır.

Server Kabin ve Network Kabin Nedir?

Kapalı raf olarak da adlandırılan bir sunucu dolabında çıkarılabilir ön ve arka kapılar, yan paneller ve dört adet ayarlanabilir dikey montaj rayı vardır. Standart veri merkezi sunucu dolabının yüksekliği 42U (73,5 inç yüksekliğinde). Ve çoğunlukla, sunucu dolapları 24 inç genişliğinde ve 36 inç derinliğindedir. Günümüzde, sunucu dolapları veri merkezlerinde ve sunucu odalarında büyük popülerlik kazanmıştır.
Bir ağ kabini genellikle yönlendiriciler, anahtarlar, fiber patch paneller ve diğer ağ ekipmanları için kullanılır. Çoğu durumda, bir ağ kabini bir sunucu dolabından çok daha sığdır, genellikle 31 inç’ten daha derindir. Bazen bir cam veya güçlü bir plastik ön kapıya sahiptir. Dahası, ağ kabini de genellikle delikli mahfazalara sahip değildir.

Dolaplar temel olarak aşağıdaki nedenlerden dolayı popülerdir:
– Daha Güvenli – Güvenli olmayan rafın aksine , kabin daha fazla koruma sağlayabilir. Kabin, ziyaretçilerin veya diğer yetkisiz kişilerin donanıma erişmesini engelleyebilecek şekilde kilitlenebilir.
– Kablolar için Ek Koruma – Kapı ve yan panellerde kabin içindeki kablolar dış havaya daha az erişebilir. Böylece kabloların kirletici maddelerden zarar görme riskini azaltmasına yardımcı olabilir.
– Havadan Ayrıştırmanın İyileştirilmesi – Sunucu dolapları mühendis tarafından, örneğin soğuk koridor muhafazası, sıcak koridor muhafazası ve kabin seviyesi muhafazası gibi çeşitli hava ayrım stratejileri sağlamak için kullanılabilir.
Ancak, bazı dezavantajları vardır:
– Yüksek Fiyat – Raf ile karşılaştırıldığında, dolap önemli ölçüde daha pahalıdır.
– Huzursuz Erişilebilirlik – Kısıtlı erişilebilirliğe bağlı olarak, ekipmanın işletilmesi veya bakımı bir kabinde yapılması daha fazla zaman alır.

İletişime geçerek fiyat teklifi alabilirsiniz.

Fiyat bilgisi almak istiyorum.