Özellikle ev için güvenlik kamera sistemleri için birçok kamera çeşidi bulunmakla birlikte her birinin farklı bir işlevi bulunmaktadır. Böylece bireyler ev tipi, kullanım amacı ve kullanım yerine göre farklı çeşitteki bu kameralardan ihtiyaçlarına uygun olanı seçmektedir. Kamera ÇeşitleriAnalog Kapalı Devre Kamera Sistemleri olarak geçmekte ve DVR cihazı kameradaki görüntüleri bünyesinde saklayarak kayıt yapmaktadır. IP CCTV […]

  • Teslimat Bilgisi
  • Teknik Destek 
  • Müşteri Temsilcisi
Teslimat Bilgisi

Bariyer sistemlerinde sizlere sunmuş olduğumuz tüm ürünler Ankara içi ücretsiz teslimat, diğer illere anlaşmalı kargo firmalarıyla uygun fiyata gönderim sağlanmaktadır.

Teknik Destek 

Ürünlerimiz 2 yıl garantili tarafınıza faturalı olarak gönderimi sağlanmaktadır. Teknik destek hizmetimiz 7/24 uzman kadromuzla ömür boyu devam etmektedir.

Müşteri Temsilcisi

(312) 394 54 15 nolu telefon numarasından bize ulaşabilirsiniz. Hafta içi 9:00-18:00 saatleri arasında hizmet verilmektedir. Bu saatler dışında

(542) 653 50 02 nolu Whatsapp hattından bize ulaşabilirsiniz.


Özellikle ev için güvenlik kamera sistemleri için birçok kamera çeşidi bulunmakla birlikte her birinin farklı bir işlevi bulunmaktadır. Böylece bireyler ev tipi, kullanım amacı ve kullanım yerine göre farklı çeşitteki bu kameralardan ihtiyaçlarına uygun olanı seçmektedir.

Kamera Çeşitleri
Analog Kapalı Devre Kamera Sistemleri olarak geçmekte ve DVR cihazı kameradaki görüntüleri bünyesinde saklayarak kayıt yapmaktadır. IP CCTV olarak tanımlanan kamera sistemleri ise NVR video kaydedicisi sayesinde çekilen görüntüler online olarak yerel ağlarda saklanmaktadır. Hyribd CCTV’ler ise diğer iki kamera sisteminin karma bir şekli olarak sayılmakla birlikte oldukça kaliteli çekimler yapabilmekte ve çekilen görüntüler küçük bir DVR cihazına kaydedilmektedir.

Uzaktan izleme yapılacak ev güvenlik kamerası sisteminde IP kamera ile yüksek ve kesintisiz görüntü iletimi için geniş bant internet bağlantısı gerekebilmektedir. İnternetin bağlantısının bulunduğu her yerde tarayıcı üzerinden bilgisayar, tablet ile ya da IOS, Android, Windows Phone gibi akıllı cihazlara yüklenecek mobil uygulamalar aracılığıyla ev içi canlı ya da kayıtlı görüntüler izlenebilmektedir. Güvenlik kamerasının yetkisiz kişilerce uzaktan izlenmesine karşı kullanıcılara şifre verilmektedir. Bu şifre kişiye özel olup kolay tahmin edilebilir olmaması kamera güvenliğini arttırabilmektedir. İletişim için Ardox Teknoloji Sayfasına göz atabilirsiniz.

Amacınıza ve bütçenizi de içeren bir gözetim sisteminde tercihinize bağlı olarak, iş gereksinimlerinizi tam olarak karşılayacak bir güvenlik kamera sistemi bulmalısınız.

Dükkanınızı izlemek için bir kamera sistemine veya birden fazla yeri kapsayabilecek yaygın bir sisteme ihtiyacınız olsun, sizin için her zaman bir çözüm vardır.

Ancak önce, bir güvenlik kamera sisteminin farklı bölümlerini ve bunları seçerken hangi özellikleri ve faktörleri göz önünde bulundurmanız gerektiğini bilmeniz gerekir.

Küçük İşletmeler İçin Güvenlik Kamerası Sistemlerinde Nelere Bakılmalı?

Bir Video Güvenlik Kamerası İçin Video Çözünürlüğü ve Kalitesi Olması Gerekenler

En iyi ticari güvenlik kameralarını satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli şeylerden biri kameranın video çözünürlüğü veya video kalitesidir. Çekimlerde net görüntüler elde etmek istiyorsanız, fotoğraf makineniz için en az 720p yüksek çözünürlüklü görüntüye ihtiyacınız vardır.

Bu bir güvenlik kamerası sistemi seçerken önemli bir faktördür ve burada köşeleri veya bütçenizi kesmek istemezsiniz. Sonuçta, kameranın çok düşük çözünürlüğü nedeniyle içinde olup bitenleri net bir şekilde göremiyorsanız, elde ettiğiniz görüntülerin hiçbir şekilde kullanımı olmayacaktır.

Bir İş Güvenliği Senaryasunda İyi Bir Güvenlik Sistemi Kare Hızı Olmalı

Bu, gözetim sisteminizdeki kameralar için dikkat etmeniz gerekenler listesinin başında olması gereken bir başka özellik. Fotoğraf makinenizin kare hızı daha yüksekse, daha yumuşak görüntü elde ettiğinizden emin olabilirsiniz. Referans olarak, videonun saniyede 30 kare olarak ölçülebilen “gerçek zamanlı” olmasını istersiniz.

Kameranın kare hızına dokunmazsanız, muhtemelen daha net bir görüntü elde edersiniz.

Güvenlik Kamerası Gözetimi İçin Aydınlatma

Güvenlik kamerası için, özellikle kameralar geçitler, kapalı alanlar veya bodrum gibi loş bir alana yerleştirildiğinde aydınlatma son derece önemlidir. Karanlık koşullarda bile, kameraların kaliteyi yakalayabildiğinden ve net görüntü alabildiğinden emin olmalısınız. Ayrıca, güvenlik sisteminizin ışığın kısıldığı gece boyunca verimli çalışacağından emin olmanız önemlidir.

Bu durumda, kameralar genellikle belirli bir yer aydınlatılmış gibi görüntüleri çekmelerini sağlayan kızılötesi LED ışıklara dayanır. Genel bir kural olarak, bir kameranın kızılötesi LED ışıkları ne kadar fazlaysa, karartılmış yerlerde veya gece net videolar çekerken o kadar iyi olur.

Ticari Güvenlik Kamerası İçin Kaliteli Ses

Ses, bir güvenlik sisteminde sahip olmak istediğiniz bir seçenektir. Bunun istediğiniz kamera özellikleri arasında olduğuna karar verirseniz, iki yönlü sese bir yol isteyip istemediğinize karar vermeniz gerekir. Tek yönlü ses, kameranızın bulunduğu yerden ses alabileceği anlamına gelir. Öte yandan, iki yönlü ses sesleri toplarken, güvenlik sistem odasından kameranın görüş alanına da iletişim kurmanıza olanak tanır.

İş Güvenliği Sistemi Modelleri

Güvenlik kamera sistemlerine olan talebin artmasıyla, artık bu cihazın birçok farklı model ve üreticisini bulabilirsiniz. Boyut, işlev, özellikler ve fiyatlar bakımından farklı olabilirler.

Gereksinimlerinize bağlı olarak, güvenlik sisteminizde istediğiniz kameranın doğru tipini veya modelini seçmelisiniz. Örneğin, büyük bir odayı izleyecekseniz, yalnızca yönlendirdiğiniz yeri kapsayabilecek bir kamera yerine döndürme ve eğme özelliklerine sahip bir kamera elde etmek istersiniz.

Gözetim sisteminiz için bir kamera seçerken, içeride veya dışarıda da, kameralarınızı nereye koyacağınızı düşünmeniz gerekir.

İç mekan kameraları kaliteye bağlı olarak zor olabilir. Bununla birlikte, hava durumu gibi birkaç faktörün performansını etkileyebileceği açık havada bırakıldığında yeterince sağlam olma ihtimalleri düşüktür.

Kameraları binanızın dışına yerleştirmeyi planlıyorsanız, özellikle dış mekan kameraları için üretilmiş olanları seçmelisiniz. Dış mekan kameraları hava şartlarına dayanıklıdır ve doğal koşullara karşı belirli bir koruma seviyesine sahiptir.

Fiyat bilgisi almak istiyorum.