Bariyer çeşitleri, kollu bariyer, otopark bariyeri, mantar bariyer, road blocker bariyer, plaka tanıma bariyeri, otomatik bariyer. Şimdi bunları genel olarak kısaca tanıyalım. İhtiyacınız olan güvenlik sistemi hakkında bilgi edinin.

  • Teslimat Bilgisi
  • Teknik Destek 
  • Müşteri Temsilcisi
Teslimat Bilgisi

Bariyer sistemlerinde sizlere sunmuş olduğumuz tüm ürünler Ankara içi ücretsiz teslimat, diğer illere anlaşmalı kargo firmalarıyla uygun fiyata gönderim sağlanmaktadır.

Teknik Destek 

Ürünlerimiz 2 yıl garantili tarafınıza faturalı olarak gönderimi sağlanmaktadır. Teknik destek hizmetimiz 7/24 uzman kadromuzla ömür boyu devam etmektedir.

Müşteri Temsilcisi

(312) 394 54 15 nolu telefon numarasından bize ulaşabilirsiniz. Hafta içi 9:00-18:00 saatleri arasında hizmet verilmektedir. Bu saatler dışında

(542) 653 50 02 nolu Whatsapp hattından bize ulaşabilirsiniz.


otomatik otopark bariyeri

Bariyer çeşitleri nelerdir ? Bariyer sistemleri ve otopark bariyerleri araç park yönetiminde araçların ve yayaların güvenliğini sağlayan sistemlerdir. Evinize veya belirli bölgenize giriş ve çıkışları kontrol altında tutar.

  • Kollu bariyer
  • Otopark bariyeri
  • Mantar bariyer
  • Kişisel bariyer
  • Şerit bariyer
  • Plaka tanıma bariyeri
  • Road blocker bariyer

Kollu Bariyer

Kollu bariyer, çok veya orta yoğunlukta kişinin yaşadığı toplu konutlarda, sanayi kuruluşları, kamu kuruluşları ve özel alanlarda kullanılmaktadır. İhtiyaca yönelik olarak özel boyutlandırmalar yapılarak 2 ila 6 metre arasında özel boyutlu kollu bariyer sistemleri hizmeti sunmaktayız.

bariyer sistemleri
bariyer sistemleri, bariyer, kollu bariyer, otopark bariyeri

Kollu bariyer sistemleri farklı malzemelerden yapılmış gövdeler tarafından korunan motor ve kontrol ünitesinden oluşur. Paslanmaz çelik gövdeler deniz kıyısı gibi nemli bölgelerde bile kullanılması önerilen bir malzeme çeşididir.

İnsanlar evlerinin, iş yerlerinin ya da kamuya açık alanların güvenliğinin sağlanmasını ister. Otopark girişleri, kamu kuruluşları ya da özel yerleşim yerlerinin güvenliği için kullanılabilecek iyi bir yönteme örnek olarak kollu bariyerleri verebiliriz. Sadece görevli kişilerin açabildiği uzaktan kumandalı sistemlerle; girişleri kontrol altında tutabilirsiniz. Ayrıca olası bir afet, yangın, vb. durumlarında kollu bariyerler otomatik olarak pasif hale geçiyorlar ve giriş-çıkışlar direkt olarak sağlanabiliyor.

kollu bariyer sistemleri
Ankara kollu bariyer sistemleri

Otopark Bariyeri

Otoparklarınızın girişlerini kontrol etmek adına kullanabileceğiniz bu bariyer çeşitleri özel olarak boyutlandırılabilir şekilde otopark bariyeri olarak hizmetinize sunulmuştur.

Mantar Bariyer

Mantar bariyer, Park probleminin oldukça fazla yaşandığı bölgelerde yaya trafiğini engellemeden araç geçişlerini engelleyen bir bariyer çeşididir. Üstelik çarpmalara karşı da çok iyi malzemeden(paslanmaz çelik silindir) yapılmış dayanıklı bir yapı olduğu için çokça tercih edilir. Mantar bariyer sistemleri yüksek güvenlik önlemi alınması gereken yerlerde kullanılabilir. Gerekli kontrollerle yerin altına girip araç geçişine müsaade eder. İki çeşit mantar bariyer vardır: Pnömatik mantar bariyer ve hidrolik mantar bariyer. Ledli bariyer seçeneği ise her ikisine de entegre edilebilir.

ankara mantar bariyer
mantar bariyer sistemleri ankara

Pnömatik mantar bariyer sistemleri, ana ünite (kompresör) ve mantar olarak iki bölümden meydana gelir. Çalışma prensibi kompresörün ürettiği basınçlı havanın, pnömatik pistonlara gönderilmesi ile çalışmaktadır. Tek bir üniteden 6’lı gruplar halinde de kullanılabilmektedir. Diğer mantar bariyerlere göre daha hızlı çalışmaktadır. Bakımı ise diğer türlere alternatif olarak daha az ve zahmetsizdir.

mantar bariyer
mantar bariyer

Hidrolik mantar bariyer sistemleri, genelde belediyelerce yayalaştırma projelerinde kullanılan bir sistemdir. Çalışma prensibi kompresörün ürettiği basınçlı suyun, hidrolik pistonlara gönderilmesi ile çalışmaktadır.

hidrolik mantar bariyer
hidrolik mantar bariyer

Kişisel Bariyer

Kişisel bariyer sistemleri, otopark veya açık park yerlerinde şahsınıza ait park yerini işaretlemek için manuel olarak kullanılan bir bariyer sistemidir. Uygun fiyatıyla herkesin ulaşabileceği bir bariyerdir.

kişisel park bariyeri
kişisel park bariyeri

Otomatik Kişisel Bariyer

Otomatik kişisel bariyer, şahsınıza ait park yerinizin bir başkası tarafından işgal edilmemesi adına kullanabileceğiniz otomatik bir bariyerdir. Uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir, tam dolum şarjla 250-300 kez açma kapama işlemi yapılabilir.

Road Blocker Bariyer

Road blocker, yolun uzunluğuna göre üretilen en güvenilir bariyerdir. Kullandığımız malzemelerin hepsi yüksek hıza ve ağırlığa dayanabilir. Kendi ağırlığının aksine açıp kapamalar hidrolik sistemin güveninden istenilen hızda açılıp kapanabilir. Çalışma esnasında epey sessizdir.

bariyer sistemleri
otopark bariyeri , bariyer sistemleri , kollu bariyer , kollu bariyer Ankara , road blocker

Geçiş kontrol sistemleri adına yaptığımız diğer projeler ve referanslarımız hakkında bilgi almak için Ardox.com‘a gidin!

Fiyat bilgisi almak istiyorum.